Értesítünk, ha új pergesd végig a dunakanyart kajakból vagy kenuból túra indul
Amennyiben már rendelkezel kezdő szintű elméleti és gyakorlati (egyedül tudsz ki és beszállni, tudod evezni és alap szinten irányítani) tudással, ez az ideális program számodra!
Minden korosztály számára ajánlott
Részletek az ár alatt
Szeretnél egy különleges horgászélményt magadnak?! Gyere és pecázz velünk a Dunán egy sit on top horgászkajakban vagy akár egy iszonyatosan stabil beülős tengeriben ami fel van szerelve horgászkajaknak esetleg egy kenuban ülve és csorogjunk végig a Dunakanyaron...
Használd ki a hajók mozgékonyságát és horgássz bárhonnan, amit csak kinézel, mivel a víz felől a vízpart bármelyik pontja megközelíthető, így olyan helyekről is pecázhatsz, amiket eddig csak vágyakozva néztél, mivel gyalogosan nem voltak megközelíthetőek.
Mit is jelent ez pontosan? Felfele evezni nem szükséges, csupán vízre szállunk Nagymaroson és szép kényelmesen lecsurgunk egészen Gödig és végig dobáljuk a legjobb részeket, amit csak találunk a Duna ezen szakaszán. Útközben számtalan sarkantyú és kövezett partoldal, limány, lapos homokos vagy épp gyorsan mélyülő kavicsos part is remek lehetőségeket biztosít számunkra Ráadásul Vácnál bemehetünk a Buki-sziget mögötti hatalmas szinte álló vizű mellékágba, ami egy külön paradicsom kis zúgóval, bedőlt fákkal, hínár mezőkkel.
Egyik evezős és a pedálos horgászkajakunkon is található halradar, aminek segítségével még biztosabban találhatjuk meg a gödröket, akadókat, csalihalak összeállt felhőit, víz alatti haltartó helyeket, illetve az is könnyen megállapítható, ha valahol egyáltalán nincs hal, így felesleges ott dobálni...
Természetesen nem, több ponton is lesznek kiszállási lehetőségek, ahol kinyújtóztathatjuk magunkat kicsit, de az idő nagy részében valószínűleg igen, viszont kényelmes emelt, alu keretes ülések lesznek bennük, így majdnem olyan mint a parton ülni, 5-6 óra fel sem tűnik általában.
Kősüllő, fogas, harcsa, balin, domolykó, csuka, de bármely Dunában élő hal előfordulhat. Gyakori a változatos fogás!
Mivel itt a kajakozást / kenuzást gyakorta együtt kell csinálni a horgászattal, így előtte azt javasoljuk vegyél részt egy oktatásunkon, ahol elsajátíthatod az alapokat. Oktatásainkat itt találod: Kajak / Kenu oktatás
Támogatjuk a fogd meg és engedd szabadon elvet, pláne a kapitális példányoknál, de természetesen azt sem fogjuk zokon venni, ha hazaviszed amit esetleg meg szeretnél enni, mi is szeretjük a finom Dunai halat.
Természetesen, ilyen esetben a részvételi díj a túra árának 50%-a, viszont a kajak szállításában nem biztos hogy tudunk segíteni, attól függ, marad-e hely a kocsin.
Mit kell hoznod?
Gyere és használd ki a kellemes nyár végi időjárást egy kikapcsolós egész napos horgászatra az elkápráztató szépségű Dunakanyarban és fogj igazi vad körülmények között élő Dunai ragadozóhalakat.

30+ éves vízi tapasztalattal és 10 éves túraszervezési tapasztalattal szervezzünk emlékezetes vízitúrákat a Dunán. 12.000+ elégedett vendégünk és 5 csillagos értékelésünk bizonyítja munkánk minőségét.
CE minősített felszerelések, képzett túravezetők
Több mint 12.000 elégedett vendég
Rossz idő esetén ingyenes átfoglalás
Kérdésed van? Hívj minket!
+36-30-919-8558
Mivel vizes programról van szó, sokan azt gondolják, hogy a kajakozást, kenuzást leginkább 30+ fokban érdemes csinálni, pedig ez elég nagy tévedés, mivel ilyen melegben a napon még melegebb van és a vízen nincs (vagy csak kevés helyen van) árnyék, így könnyen leéghetünk, napszúrást kaphatunk. Sokan a borulástól tartanak, de ez is hamar elmúlik, ha már párszor ültél kajakban vagy kenuban, hamar rájössz, hogy a modern hajókkal már nem is olyan könnyű beborulni.
Sokan mondják, hogy "de vizesek leszünk", utána a hidegben megfázunk... Nos a vizesség sem kényszer, aki megtanul szépen evezni, az már nem is ver fel vizet magára, illetve kajakok esetében a felfröcskölő víztől tökéletesen megvéd a hullámkötény is, kenuban meg pláne nem leszel vizes. Ráadásul vannak szárazon ki-beszállós technikák is.
Amennyiben a hullámkötényt egy vízlepergetős kabáttal kombináljuk, akkor az eső sem zavar, mivel a felső öltözékünk alatt a ruhánk száraz marad.
Mozgás közben kimelegszik az ember: Minél intenzívebben mozogsz, a szervezeted annál több hőt termel, ami 30 fok felett már könnyen túlhevülést okozhat, de emiatt igazából akár 10 fokban sem fázol kajakozás vagy kenuzás közben.
Melegben hamarabb elfáradsz, jobban esik a mozgás 10 és 20 fok körüli hőmérsékleteken, mint 30-40 foknál.
Tavasszal és ősszel általában magasabb a vízállása a folyóknak, így több helyre is eljuthatunk, ilyenkor gyakoribbak az árvizes túrák is
Kevesebb az ember -> nagyobb a csönd -> több állatot, madarat látunk
Eltűnnek a jetskik, motorcsónakok, szállodahajók, szárnyashajók...
Simább a víz és kisebb a termikus aktivitás, emiatt a szél is kevesebbet fúj
Nem szakad rólad végig a víz, így nem is kell egy napra 2+ üveg ásványvízzel készülni a dehidratáció ellen
Hidegebb időben magasabb az emberi test teljesítőképessége, így később fáradsz el, messzebbre lehet elevezni, több csodás helyet tudunk megnézni.
Extra stabil, törhetetlen óceáni kajakot , állítható szögű evezőt, mentőmellényt, kötelező felszereléseket, képzett túravezetőt és általa biztosított szakszerű túravezetést, előre megtervezett, az aktuális vízálláshoz alakított túra útvonalat, remek hangulatot és egy csodás túrát, amit sosem felejtesz el!



