Jó dolog a kajakozás / kenuzás, de akkor a legjobb, ha teljes biztonságban érezhetjük magunkat. Ehhez viszont kevés, hogy megtanulunk kajakozni vagy kenuzni, és könnyedén tudjuk arra irányítani, amerre szeretnénk. A Biztonsághoz hozzá tartozik, hogy tudjuk, mit kell tenni ha vízbe borulunk, illetve hogyan tudunk segíteni valakinek, aki a vízbe borult, továbbá hogyan tudjuk megakadályozni, hogy mi magunk is vízbe boruljunk.
Biztonsági oktatásunk egy 3 részes sorozat, mely, csak sorban egymás után végezhető el:
- Kezdő
- Haladó
- Mester
Kérünk csak akkor regisztrálj a Haladó vagy a Profi programra ha az előtte lévő szintet már elvégezted!
+ Ajándék orrcsipesz!
Mivel az orrcsipesz jól jön egyes gyakorlatoknál, így ajándékba kaptok egyet a tanfolyam elején.
Kis csoportos oktatások és személyre szabott figyelem!
Biztonságtechnikai oktatásaink maximum létszáma 6 fő, és létszámtól függően 2-3 oktató segíti az egyéni tempóban történő tanulást.
Mit tanulunk a 3. alkalom végére?
- Magabiztos támaszkodás
A támaszok elsajátításával, olyan helyzetekben is el lehet kerülni a vízbe borulást, amikor bőven túllendültél a kajakod borulási pontján és már javában folyik be a víz a kajakba. Tanfolyamunkon megismerkedünk az alacsony és magas támasz és a hatékony oldalazáshoz szükséges evezési technikákkal, a kajakok döntésével (élezésével) és a helyes csípő használattal. Mivel az oktatások 36 fokos meleg vízben zajlanak, így sikertelen próbálkozás esetén egy kellemes mártózás vár csupán :)
- Társmentési technikák
A társmentés egy nagyon hasznos tudásanyag, mivel segítségével olyan embereket is könnyedén kimenthetünk mély vízben is partra szállás nélkül, akik nem jártasak ilyen ismeretekben. Megtanuljuk, hogy 30-60 másodperc alatt hogyan lehetséges elérni, hogy társunk ismét a kajakjában üljön, melyből már a vizet is kiürítettük. A kajakos önmentési és társmentési technikák sora hosszú és a medencében számos fajtát megtanítunk, melyeket mind különféle körülmények között találtok majd hasznosnak. Az alap t-mentés számos visszaszállási variációjától kezdve egészen a saját magunk visszafordításáig társunk kezébe, vagy a kajakjába kapaszkodva.
- Önmentési technikák
Jó dolog a társmentés, de ha egyedül vagyunk, akkor saját magunkon kell segítenünk. Tanfolyamunk Mester kurzusán megtanuljuk, hogyan lehet egyedül kiüríteni egy kajakból a vizet és visszaszállni bármilyen időjárási körülmények és vízviszonyok között mindössze 1-2 perc leforgása alatt, anélkül, hogy kimennénk a partra. Kezdjük az alap visszamászással és egészen elmegyünk a víz alatt egyedül visszaszállás és onnan eszkimó forduló evező lebegtető segítségével. Ez mind olyan tudás, ami nélkül nem érdemes egyedül elindulni kajakkal.
- Eszkimó forduló alapok
Az eszkimó forduló ugyan nem része a tanfolyamnak, de az oktatások számos eleme része az eszkimó tanfolyamunknak is, így aki szeretné a tanfolyam végén evező lebegtetővel ki is próbálhatja az eszkimó fordulót víz alatt visszaszállás után. Természetesen segédeszköz nélkül nehezebb, de hogy ráérezz tetszik-e ez egyáltalán neked, arra tökéletes. Ha szeretnél Eszkimó oktatásra járni, előtte a biztonságtechnikai oktatás nem csak tudásban, hanem fizikailag is felkészít erre és biztos kevesebb alkalomra lesz szükséged, mint aki csak az eszkimóra jön.
Miért nem tényleges tananyaga az eszkimó forduló ennek a tanfolyamnak?
- Nem mindenki akar eszkimózni, aki biztonságosan szeretne kajakozni
- Az eszkimó forduló hatékony oktatásához más körülmények (kisebb csapat, több egyéni odafigyelés) szükségesek, mint az alap biztonságtechnikai oktatáshoz
Mit tehet, aki eszkimó fordulót is szeretne tanulni?
Beiratkozik az eszkimó kurzusunkra és egy kis csapatban, nyugodt körülmények között, mindenkinek a saját tempójában haladva, a szükséges számú alkalommal megtanítjuk. A biztonságtechnikai oktatáson résztvevők nagy része első alkalommal megcsinálja az eszkimó fordulót is, legalább 1, de sokan 2 oldalra is.